Tallinna Toomkooli õpilase koolivorm

Koolivorm

Tallinna Toomkooli õpilastel on koolil sümboolikaga koolivorm, mille teatud elementide kandmine on koolipäevadel ja kooli esindades väljaspool kooliaega ja kooli ruume kohustuslik.

Koolivormi sümboolika

Koolivormil kasutatava sümboolika põhielemendiks on kooli vapp, mis kujutab punasel kilbil kuldset Pühakirja, mille kohal Neitsi Maarja sümbolina valge liilia ning all valge luterroos punase südamikuga. Punase südamiku keskel on valge rist.

Neitsi Maarja – aastast 1240 Tallinna toomkiriku nimepühak.
Pühakiri – kooli kristlikud väärtused ja veendumused ning kasvatuspõhimõtted põhinevad Piiblil.
Luterroos – luterlike kirikute, sealhulgas EELK üks sümboleist.

Koolivormi kandmise kord

Kohustuslike elementide juurde kuulub õuetingimustes mustas sametist koolivapi kujutisega tekkel ehk vormimüts, jahedal ajal ja pidulikel puhkudel musta värvi vest või poistel džemper ja tüdrukutel kardigan. Soojal ajal või siseruumides võib vestist või džemprist/kardiganist loobuda ja kanda kooli sümboolikaga polosärki. Piduliku koolivormi juurde kuulub reeglina valge pluus, tüdrukutel soovitavalt valged või mustad sukkpüksid ning poistel musta värvi püksid. Harilikul koolipäeval on vesti/kardigani/džempri all kantav pluus/polosärk kollast, punast või musta värvi.

Koolivormi tellimine

Alanud on koolivormi tellimine uueks õppeaastaks 2017/2018.

Tellimisperiood kevadel 27.04-26.06.17, tellimused saab kätte koolist alates
21.08.17.

Tellimisperiood sügisel 27.08-20.09.17, tellimused saab kätte koolist alates
31.10.17.

Tellida saab läbi internetikeskkonna aadressilt
http://tallinnatoomkool.ee/koolivormi-tellimine või

Koolivormi suurusi on võimalik proovida Norrison OÜ vabrikupoes (WW Passaaz
Aia 3 / Vana-Viru 10, Tallinn, II korrus 10.00-20.00, P 10.00-17.00).
Norrison OÜ poes (Kvartali keskuses Riia mnt 2, II korrus, Tartu
10.00-21.00, P 10.00-19.00).