Kroonika

07.10.2021
Õpetajate päeva I osa ja II osa
5. oktoobril õnnitleti Toomkirikus meie algkooli lemmikõpetajat Lauri Koogast ja põhikooli lemmikõpetajat Lee Raidet. 7.oktoobril külastasime Tallinna Toomkooli õpetajatega Pirita kloostrit. Palvuse viis läbi peapiiskop Urmas Viilma, kloostrielu tutvustas Lagle Parek ning hea ja paremaga kostitasid meid kloostri õed. Andsime üle ka Toomkooli “Toetava kolleegi” tiitli, mille pälvis meie armas Vilja Kutsar. 2021. aasta õpetaja tiitel kuulub Heiki Haljasorule. Südamlik tänu kogu kloostriperele! Teie ustav Jumala ning ligimese teenimine on meile kõigile suureks eeskujuks. Olge väga hoitud!

19.06.2021
Toomkooli lapsevanem Anne Burghardt valiti Luterliku Maailmaliidu peasekretäriks
Täna valis Luterliku Maailmaliidu (LML) 50-liikmeline nõukogu, kuhu kuuluvad esindajad maailma seitsmest piirkonnast (Aafrika, Aasia, Kesk- ja Ida-Euroopa, Kesk- ja Lääne Euroopa, Ladina-Ameerika ja Kariibi, Põhja-Ameerika ja Põhja-Euroopa) luterlikule osaduskonnale uue peasekretäri, kelleks sai Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) vaimulik Anne Burghardt.
EELK vaimulik Anne Burghardt töötab hetkel EELK Konsistooriumi rahvusvaheliste ja oikumeeniliste suhete nõunikuna ja EELK Usuteaduse Instituudi arendusjuhina. Ühtlasi teenib Anne Burghardt EELK vikaarvaimulikuna peamiselt Lääne-Harju praostkonna kogudusi. Aastaid on ta töötanud ka LML peakorteris Genfis, vastutades muuhulgas kirikute vaheliste rahvusvaheliste oikumeeniliste suhete korraldamise eest. Tema ja tema abikaasa, samuti EELK vaimuliku Matthias Burghardti peres kasvab kaks last.
Anne Burghardt esitati LML peasekretäri kandidaadiks EELK ja Ungari Evangeelse Luterliku Kiriku poolt. Teiseks kandidaadiks tänasel valimiskogul oli Zimbabwe Evangeelse Luterliku Kiriku vaimulik dr Kenneth Mtata, kes töötab hetkel Zimbabwe Kirikute Nõukogu peasekretärina ja omab samuti suurt töökogemust LML peakorteris Genfis.
Luterliku Maailmaliidu peasekretäri koht vabaneb 1. novembril 2021 Luterliku Maailmaliidu praeguse peasekretäri Martin Junge ametivolituste lõppemisega tema isiklikul soovil. Tšiili luteri kiriku vaimulik dr Martin Junge on töötanud LML peasekretärina alates 2010. aastast.
Peasekretärile kui osaduskonna tegevjuhile lisaks on luterlaste osaduskonnal president ja seitse asepresidenti. Presidendina tegutseb 2017. aastast Nigeeria Luterliku Kiriku peapiiskop Panti Filibus Musa.

11.01.2021

Toomkooli sünnipäev
Täna tähistame Tallinna Toomkooli esmamainimise 702. aastapäeva. See oli 3. jaanuaril 1319, kui Taani kuningas Erik VI Menved andis loa kooli tegutsemiseks. Kuigi 5.-8. klass on sel nädalal veel kodus, said kõik sünnipäevarõõmust osa: kes kirikus olles, kes palvust ekraanilt vaadates. Aitäh kaplan Arhole südamliku palvuse eest. Lisaks koolijuhile tervitas meid ka lapsevanem ja Riigikogu liige Monika Helme julgustava kõnega. Kõik palvusel kõnelejad tõid välja, et lisaks õpikutarkusele vajame ka hingeharidust.  Ja loomulikult kõlas sünnipäeva puhul ka Toomkoolilaul õpetaja Mai-Liisi, Heiki, Kaisa ja Egle eestvedamisel. Kes soovis, sai kaasagi laulda! Palju õnne ja õnnistust, armas Toomkooli pere!

19.02.2021
Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine Toomkoolis
Reedel tähistasime kooliperega Eesti sünnipäeva pisut ebatavalisel moel. Võtsime ette rännaku ja peatusime meie vabariigi väljakuulutamisega seotud tähtsate paikade juures. Õpetaja Ahti Saares tervitas meid Estonia ja Eesti Panga juures. Toompea lossi, Kuberneri aia ja Pika Hermanni torni juures tervitas meid õpetaja Heiki Haljasorg. Seejärel suundusime Vabaduse väljakule, kus põnevat infot vabariigi väljakuulutamisest jagas õpetaja Tiina Kallas. Sellest, et Tallinna raekoja ees lauldi Eesti hümni "Mu isamaa, mu õnn ja rõõm" 25. veebruaril 1918, pajatas ringkäigu lõpuks õpetaja Kaja Post.
Hoolimata sellest, et ilm oli krõbedalt külm, nautis kogu koolipere sedalaadi sünnipäeva pidu väga! Ürituse korraldaja oli Heiki Haljasorg ning tal oli palju abilisi.