TALLINNA TOOMKOOL       Schola cathedralis Tallinnensis

Kroonika


06.05.2022
Tallinna Toomkooli direktor Egle Viilma pälvis Tallinna teenetemärgi
Tallinna Linnavolikogu otsustas 05. mail toimunud istungil teenetemärkide saajad. 22 inimese seas pälvis tänavu Tallinna teenetemärgi ka Tallinna Toomkooli direktor Egle Viilma, kes pälvis tunnustuse ajaloolise, 700 aasta vanuse Tallinna Toomkooli eestvedamise, kultuuripärandi hoidmise ja edendamise eest.Tallinna Toomkool on XIII sajandil asutatud ning XX sajandil keeruliste ajaloosündmuste mõjul tegevuse katkestanud Tallinna Toomkooli (Domschule zu Reval) tegevuse jätkaja. Tallinna Toomkool on Eesti vanim tegutsev kool, mida on esmakordselt mainitud Taani kuninga Erik VI Menvedi poolt välja
antud kooliprivileegi ürikus 3. jaanuaril 1319. aastal.


14.03.2022
Emakeelepäev Toomkoolis
Emakeelepäevaks selgitasime taas välja, kellel on ilusaim käekiri või kes tunneb õigekirja kõige paremini. Raamatukogude aastale mõeldes, sättisid algklasside lapsed kabelisse üles vahva näituse oma lemmikraamatutest. Õige pea saame taolise näitusega tutvuda ka Rüütli tänava koolimajas.

11.03.2022

Tallinna Toomkool aitab Ukrainat
Tallinna Toomkooli pere valutab südant Ukraina pärast, nagu enamus Eesti inimesigi. Suur tänu meie kooli peredele, kes paljude esmatarbekaupadega soovisid ukrainlasi toetada. Eile toimetasime need Ukraina Kultuurikeskusesse ja loodame, et Eestisse jõudnud sõjapõgenikel on neist pisut abi.

24.02.2022
President Alar Karis abikaasaga meie laululapsi tänamas