TALLINNA TOOMKOOL       Schola cathedralis Tallinnensis

16.12. 2013
Advendilaadal koguti üle paarituhande euro
Toomkooli seekordsel advendilaadal 30. novembril koguduti kooli õueala planeerimise ja kujundamise toetuseks üle paarituhande euro. Loe laada kohta Eesti Kiriku artiklit.

16.12.2013
Toomkooli lapsed laulavad jõuluõhtu teleteenistusel
24. detsembril Toomkirikus kell 17.00 toimuval jõuluõhtu jumalateenistusel laulavad Tallinna Toomkooli õpilased õpetaja Kaja Posti juhatusel. Jumalateenistusest teeb otseülekande Eesti Televisoon. Jõuluevanegeeliumi ja palveid loevad õpilased. Jumalateenistusel lauldakse jõululaule õpetaja Kaja Posti ja Mai-Liis Mäeväli juhendamisel. Jutluse peab kaplan Urmas Viilma ja organist on Kadri Ploompuu. 

22.11.2013
Toomkooli 2P poisid külas Vatikani saatkonnas
21. novembril 2013 olid Toomkooli 2. klassi poisid koos oma õpetaja Heiki Haljasoruga Vatikani saatkonnas (nuntsiatuuris) külas msgr Philippe Jourdani juures. Msgr Philippe Jourdan rääkis suurepärases eesti keeles Vatikanist ning tutvustas saatkonna ruume. Lisaks said poisid pisut rääkida prantsuse keeles, rääkida oma isiklikke mälestusi Roomast (ja ka Prantsusmaast), laulda laulu "Frère Jacques" ja näidata oma ladinakeelsete mõtteterade rääkimise oskust. Külastuse lõpus loeti Pater Noster'i palve (Meie isa palve) ladina keeles ning msgr Philippe Jourdan õnnistas Toomkooli poisse. Poiste käest küsiti Vatikani lipuvärve, paavst Johannes Paulus II aegse Eesti presidendi nime, kristliku sümboolika tähendust ning püüti koos lugeda 1739. aastal ilmunud vanaeestikeelse Piibli faksiimileväljaannet. Kõige tublim oli Toomkooli poiss Mikk Metsmägi, kes teadis kohe, et praeguse paavsti nimi onFransiscus. Üritus jätkab Toomkooli traditsiooni külastada igal õppeaastal ühte saatkonda. Eelmisel aastal olid Toomkooli poisid külas Prantsuse suursaadiku hr Frédéric Billet’ juures.

 

18.10.2013
Novembri lõpus toimub advendilaat
Tallinna Toomkooli seekordne heategevuslik advendilaat toimub Toomkooli majas laupäeval 30. novembri kell 11.00 - 15.00. Laada tulu läheb kooli õueala kujundamiseks.


8.10.2013
Toomkoolis teostatakse riiklikku järelevalvet
Vastavalt seadusele kuuluvad kõik uue koolitusloaga tegutsevad koolid riikliku järelevalve alla. Toomkoolis teostatakse järelevalvet 9.-18. oktoobrini. Eelkõige teostatakse järelevalvet kooli juhtkonna ja Tallinna Toomkooli SA juhatuse tegevuse üle. Lisaks on järelevalveametnikul õigus külastada tunde, küsitleda soovi korral õpetajaid, õpilasi, lapsevanemaid. 

6.10.2013
Toomkooli 2P poisid külas Lelle mõisas
Laupäeval, 5. oktoobril külastasid Tallinna Toomkooli 2p klassi poisid koos kuue lapsevanema ning klassijuhataja Heiki Haljasoru ja tema pisitütrega Lõuna-Raplamaal asuvat Lelle mõisa. Kohale sõideti rongiga. Pärast 4 kilomeetrist jalgsimatka oli kogu seltskond jõudnud Lelle mõisa. Ilm oli ilus ja päike paistis. Mõisaproua Anne Tiitson ja tema tütar Anna-Liisa Tiitson korraldasid poistele ekskursiooni, mõisapargis aaretejahi mängu, meisterdasid kilgipilli ja mõisa siseruumides mälumängu ning pakkusid õunakooki. Poisid said näha mõisa peahoonet, tõllakuuri, jääkeldrit, mäe otsas asuva hollandi tuuleveski varemeid, sauna, kobraste puretud puud, viljakuivatit, kolme tiiki, samblikke, osjasid ning okaspuud lehist, mis sügisel oma okkad maha viskab. Päeva lõpus said poisid veel teha puulehtede sadu, mida Kareli isa jäädvustas fotodele. Väga külalislahe Lelle mõisarahvaga kohtumisest jäid kõigil kohalkäinutel väga head mälestused. Vana Rootsi-aegne Toomkooli komme sai taaselustatud.


 3.10.2013
Toompäevadel külastab Toomkool Kaarli Kooli
6.-13. oktoobrini toimuvad XIII Toompäevad. Sel korral toimuvad need koostöös Toomkoguduse ja Kaarli kogudusega. Toompäevade raames on plaanis 9. oktoobril viia läbi Toomkooli ja Kaarli Kooli õpilaste vahetus.Toomkooli 1P ja 1T klassi õpilased külastavad Kaarli Kooli 1. klassi. Meie kooli lapsed võtavad kaasa külakosti ja valmistavad ette väikese tutvustava programmi. Toomkooli 2. klasside õpilastele tulevad külla Kaarli Lasteaia vanema rühma õpilased. Nende lasteaias on aastaid olnud tavaks, et 6-aastased lasteaia lapsed külastavad mõnda kooli ja tundi, et näha, mis see „päris“ kool on. Toomkooli 3. klassid külastavad Kaarli Lasteaia Koidu tänava maja. (Koidu 12). Tegemist on lasteaialastega, kes ootavad „suuri koolilapsi“, et nad räägiksid, mis nad koolis teevad. XIII Toompäevade kava leiab SIIT.

 

1.08.2013
Rukkimaarjapäeval on kooli sünnipäev
Rukkimaarjapäeval, 15. augustil 2011 sõlmiti Tallinna Toomkirikus leping Tallinna Toomkooli taasavamise ettevalmistamiseks. See sündmus sai Tallinna Toomkooli sümboolseks (taas)sünnipäevaks, mida kooliperega iga-aastaselt koos tähistatakse.Seekordset sünnipäeva tähistame Tallinna Toomkooli õpilaste, lastevanemate ja õpetajatega 15. augustil kell 12.00 tänupalvuse ja sünnipäevatordi söömisega Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus.

 

Tallinna Toomkooli taasavamislepingu allkirjastamine 15. augustil 2011 Tallinna Toomkirikus

1.08.2013
1. septembri aktus toimub Toomkirikus
Tallinna Toomkooli 2013/2014 õppeaasta pidulik avapalvus, millele järgneb aktus koos aabitsate üleandmisega 1. klassi astujatele toimub Tallinna Toomkirikus 1. septembril kell 9.30. Oodatud on kõik Tallinna Toomkooli õpilased koos perede ja sõpradega. Avapalvusele ja sellele järgenevale aktusele on teretulnud kõik, kes soovivad olla tunnistajateks ajaloolise kooli arengule ja uue kooliaasta algusele. Palume algavale kooliaastale, õpilastele, õpetajatele, lapsevanematele ja kooli toetajatele rohket Jumala kaitset, juhtimist ja õnnistust ning usaldame end Tema hoole alla.


 

21.07.2013
Koolihoones käib remont
Pärast ehitusloa saamist algas juuni keskel Apteegi 3 koolihoones põhjalik remont. Projekti kohaselt rajatakse 0 korrusele söögisaal ja garderoobiruumid ning kooli 3. korrusele klassiruumid ja õpetajate tuba. Tegemist on järgmise etapiga kogu hoone ümberehitusest. Edaspidi jätkuvad tööd võlvkeldris ja 0 korruse tänavapoolses osas, kus praegu tegutseb veel suveniirikauplus. Projekt näeb ette ka täiendavate klassiruumide rajamise 1. korrusele ja personaliruumid pööningule, millega kaasneb ka katusevahetus. Need tööd lükkuvad järgnevatesse aastatesse.


21.07.2013
1. klassi asub õppima 25 õpilast
Tallinna Toomkooli 1. klassidesse asub 2013/2014 õppeaastal õppima 25 õpilast. 1T klassi astub 15 tüdrukut ja 1P klassi 10 poissi. Kokku õpib Tallinna Toomkoolis 2013/2014 õppeaastal 1-3 klassides ligi 80 õpilast. Tööle asuvad ka uued klassiõpetajad, kes hakkavad õpetama 1T ja 1P klassi õpilasi.

22.05.2013
Kõik on oodatud kevadlaadale
1. juunil toimub Tallinna Toomkooli ruumides ja õues kooli KEVADLAAT. Kõigil on võimalus anda laada õnnestumiseks oma panus ja laadal ise kaasa lüüa. Kevadlaada täpne info on leitav failist: kevadlaadakutse2013.pdf 

22.05.2013
Tunnustus Toomkooli käivitajatele
1. nelipühal tunnustati Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus EELK peapiiskop Andres Põderi poolt kiriku kaastöölisi. EELK Aukirja pälvis Tallinna Toomkooli direktori kt Egle Viilma ja EELK Tänukirja VHK direktor Kersti Nigesen. Mõlemaid tunnustati Tallinna Toomkooli käivitamisele kaasa aitamise eest. Egle Viilmale anti tunnustus üle 1. nelipüha õhtusel tänupalvusel toomkirikus ja Kersti Nigesenile tänukiri 2. nelipüha VHK jumalateenistusel, samuti toomkirikus.

 

18.05.2013
Südamlik emadepäev
Tallinna Toomkooli emadepäeva kontsert toimus 9.mail Rootsi Mihkli kiriku Püha Olavi saalis. Vaata galeriid SIIT.


24.03.2013
Mälestusmärk Tallinna Toomkooli vilistlasele
Lauritsapäeval, 10. augustil 2017 soovitakse avada Kuusalus mälestusmärk Tallinna Toomkooli vilistlasele, vaimulikule ja eesti kirjakeele uuendajale Eduard Ahrensile.

Kuusalu pastor Eduard Ahrens (3. aprill 1803 Tallinn - 19. veebruar 1863) oli baltisaksa päritolu kirikutegelane ja eesti keele uurija ning korraldaja. Ta õppis 1811-1819 Tallinna Toomkoolis. Tartu Ülikooli usuteaduskonnas õppis ta aastatel 1820 -1823.

Tänavu möödub Eduard Ahrensi sünnist 210 aastat, tema surmast möödus veebruaris 150 aastat ning Ahrensi keeleuuendusliku grammatika esmaavaldamisest saab 170 aastat ning teise trüki ilmumisest 160 aastat. Loe rohkem avatavast mälestusmärgist ja teistest Ahrensile pühendatud üritustest SIIT. Eduard Ahrensile pühendas Vikerraadio erisaate, mida saab järelkuulata arhiivist SIIT

Laurentsiuse Selts kutsub üles tegema annetusi mälestusmärgi rajamise toetuseks!


12.03.2013
Lastevanemate üldkoosolek
Tallinna Toomkooli lastevanemate üldkoosolek ja klasside lastevanemate koosolekud toimuvad 26. märtsil. 2. klasside üldkoosolek toimub kell 17, I korrusel 2T klassi ruumis ja seejärel toimuvad klassikoosolekud kell 18 koduklassides. 1. klasside koosolekud toimuvad koduklassides kell 17 ja kell 18 üldkoosolek 1T klassi ruumis. 

12.03.2013
Koolis toimub emakeelenädal
11.-15. märtsini toimub Tallinna Toomkoolis emakeelenädal. Igale päevale on antud oma nimi. Esmaspäeval toimub "saja sõna töö", teisipäeval kirjutatakse etteütlust, kolmapäeval selgitatakse välja ilusaim käekiri ja neljapäeval esitavad lapsed proosa palasid. Reedel, 15.03 võetakse emakeele nädal kokku ja autasustatakse tublimaid.

20.02.2013
Toomkoolis toimub koolidevaheline viktoriin
Neljapäeval, 21.02 toimub Tallinna Toomkoolis koolidevaheline viktoriin, mis on pühendatud EV aastapäevale. Üheks viktoriini korraldajaks on 1 P klassijuhataja Heiki Haljasorg. Meie kooli esindavad 1 P õpilased: Oskar, Otto ja Lennart. Teised võistlejad tulevad Gustav Adolfi Gümnaasiumist, 21. Keskkoolist, Tallinna Tehnikagümnaasiumist ja Tallinna Muusikakeskkoolist.

20.02.2013
Koolis toimus tuletõrjeõppus
Kolmapäeval toimus Tallinna Toomkooli ruumides tuletõrjeõppus koos evakuatsiooniga majast välja. Häire kõlas ajal, mil kõik õpilased olid tunnis. Häire tööle hakkamise järel teavitasid evakuatsiooni juhid (Egle Viilma ja Merje Schultz) evakuatsiooni liidreid (aineõpetajaid) toimunust ja algas õpilaste koolimajast välja evakueerimine. Keegi "tulekolde" ja suitsuga kontaktis ei olnud. Kogunemise kohaks oli Rae apteek. Kõik laabus kenasti, paanikat ei olnud, lapsed ja õpetajad olid kiired, evakuatsiooni läbiviimisega jäädi rahule. Järgmisel nädalal saabuv raport annab täpsema ülevaate, millele peaks tulevikus tähelepanu pöörama. Taolist õppust peab koolis läbi viima vähemalt kord aastas ja see on kõigi turvalisuse huvides. Loodetavasti aitab see kõigil reaalse ohu korral õigesti talitada.

Vaata varem õpetajatele läbiviidud praktilist koolitust SIIT.

20.02.2013
Eesti Vabariigi sünnipäev
Tallinna Toomkooli pere pidas Eesti Vabariigi 95. sünnipäevale pühendatud aktuse Gustav Adolfi Gümnaasiumi kaunites ruumides. Pidupäeval lugesid luuletusi, laulsid ja esinesid omaloominguga kõik Tallinna Toomkooli õpilased. Aktus algas hümni ja palvega, mille pidas kaplan Urmas Viilma. Õpilasi, õpetajaid ja lapsevanemaid tervitas direktori kt Egle Viilma. Kauni ja piduliku meeleolu lõid õpilaste laulud ja luuletused, mida klassijuhatajad Tiiu Siimon, Heiki Haljasorg, Kaie Kadaksoo ja Mirjam Meremaa-Pärn koos muusikaõpetajate Kaja Posti ja Mai-Liis Mäeväljaga olid lastele selgeks õpetanud. Tehti ka kokkuvõtted õpilaste omaloomingukonkursist. Parimaid konkursil osalejaid autasustati sinimustvalge laualipuga. Aktus lõppes võimsa ühilauluga Hoia, Jumal Eestit!, millele järgnes ühine pidupäevatordi söömine Gustav Adolfi Gümnaasiumi keldrikohvikus. Suur tänu kõigile, kes oma riigi aastapäeva pidulikuks ja meeldejäävaks muutsid.


Vaata pilte pidupäevaaktusest SIIT.