Tallinna Toomkool tähistab 2019. aastal esmamainimise 700. aastapäeva

3. jaanuaril 2019 möödus 700 aastat 2011. aastal taasavatud Tallinna Toomkooli esmamainimisest. Esimesed kirjalikud andmed Tallinna Toomkoolist pärinevad 3. jaanuarist 1319, mil Taani kuningas Erik VI Menved lubas toomkapiitlile koolipidamise ainuõiguse Tallinnas, mis teeb Tallinna Toomkoolist täna Eesti vanima tegutseva kooli.

Seoses 700. aastapäevaga tähistatakse käesolevat aastat Tallinna Toomkooli juubeliaastana, mille kestel toimub palju kooli väärikale sünnipäevale pühendadatud sündmusei. Ülevaade ja info kooli juubeliaasta ettevõtmistest on koondatud käesolevale lehele.

Juubeliaasta sündmuste KAVA

7. jaanuaril kell 9 tuleme Toomkirikusse Toomkooli sünnipäeva pidulikule perejumalateenistusele. Seejärel tähistavad õpilased koolis aastapäeva suure mälumängu ning ühise torditegemise ja -söömisega.

11. veebruaril ilmub koostöös AS Eesti Postiga Toomkooli 700. aastapäevale pühendatud margiploki koos esimese päeva ümbriku ja pitsatiga. Margiploki ja ümbriku esitlus toimub 11. veebruaril kell 12 Tallinna Raekojas. Täpsemalt loe SIIT.

14. veebruaril toimub aastapäevale pühendatud hariduskonverents Eesti Teaduste Akadeemia saalis ning kontsert-vastuvõtt Õpetajate majas. Samal päeval esitleme ka raamatut „Toomkooli ajalugu 1319–1939“. Konverentsi KAVA.

14. märtsiks ilmub meie kooli esimene almanahh „Toomhelmed“.

3. aprillil toimus Toomkooli Rüütli tänava majas Eduard Ahrensi keelekonverents

16. mail tähistame kontsertaktusega emadepäeva.

7. juunil teeme head ja pühendame selle oma kooli vilistlastele. Vilistlaspäeva hakkame edaspidi tähistama juunikuu teisel reedel.

11. juunil lõpetavad kooliaasta jumalateenistus ning perepidu ja simman.

1. septembril alustame uut kooliaastat piduliku aktusega Tallinna Toomkirikus.

Septembris käivitub Toomkooli vaderperede programm.

4. oktoobril tähistame õpetajate päeva.

11. oktoobri ajalookonverentsil „Toomkool 700“, mis toimub Toomkoguduse tööpäevade raames, esitleme kooli ajalugu käsitlevat raamatut ning saab näha näitust 700-aastasest Toomkoolist.

Aasta teisel poolel on koostöös Tallinna Ülikooli Raamatukoguga plaanis korraldada nende Baltica osakonna materjalide põhjal Tallinna Toomkooli 700. aastapäevale pühendatud ülevaatlik näitus.

Novembris tähistame isadepäeva.

30. novembril ootame külastama traditsioonilist advendilaata.

Detsembris lõpetab juubeliaasta pidulik jõulujumalateenistus Toomkirikus.

Täpsemat infot Tallinna Toomkooli juubeliaastaga seoses saab tallinna.toomkool@eelk.ee või telefonil 648 4881. Meedia ja avalike suhetega seotud kontaktisik Tallinna Toomkooli juubeliaastaga seoses on Regina Hansen, regina.hansen@eelk.ee, telefon 627 7367, 5191 2995.