15.05.2020
8.p õpilane Karl Otto Burghardt sai Eesti Vabariigi presidendi raamatupreemia

Tallinna Toomkooli 8.p õpilane Karl Otto Burghardt saavutas oma uurimistööga "Johannes Burchart VIII (von Belavary de Sycava) elulugu" Eesti Vabariigi presidendi raamatupreemia. Palju õnne Ottole ning temale isa-emale! Karl Otto Burghardt tegi oma uurimistöö arhiivimaterjalide põhjal. Tal tekkis oma uurimistöö teema vastu huvi juba esimeses klassis. Oma töö jaoks ta luges kõige pealt taustainfot (algul omal käel ja hiljem Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu Balti osakonnast), siis tutvus XIX sajandi alguse arhiividokumentidega Tallinna Linnaarhiivis ning transikribeeris kaks saksakeelset käsikirjalist teksti elektrooniliseks tekstiks ning siis tõlkis need kaks dokumenti saksa keelest eesti keelde. Karl Otto Burghardil oli teemaks raeapteeteker Johannes Burgchart VIII elulugu, kes õppis ka Tallinna Toomkoolis. 21. ajaloo-alaste uurimistööde võistlus Vabariigi Presidendi auhindadele teema oli “Eesti maailmas. Maailm Eestis” 2019.-2020. aastal.

08.04.2020
Tallinna Toomkool sai I-III kooliastmele tähtajatu koolitusloa
Hoolimata keerulisest ajast, on Toomkooli perel täna põhjust rõõmustada! Täna saabus haridus- ja teadusminister Mailis Repsi käskkiri, millega ta annab meie kooli III kooliastmele tähtajatu tegevusloa! Sellega seoses on Toomkooli kõigile (I-III) kooliastmetele antud tähtajatu tegevusluba.Teekond selleni ei ole kõige lihtsam olnud, aga tänu igale õpilasele, perele, õpetajale, kolleegiumi ja SA nõukogu liikmele, kes kooli heasse käekäiku on panustanud, on see ometi teostunud. Suurim tänu kuulub aga Taevaisale!

Peaminister Jüri Ratse kiri seoses eriolukorraga

Täna saabus Tallinna Toomkooli kiri peaminister Jüri Rataselt: "Head õpetajad ja kogu koolipere! Eesti on koroonaviiruse leviku tõttu sattunud raskesse seisu. Sarnaselt paljudele teistele maailma ja Euroopa Liidu riikidele on Eestis kuulutatud välja eriolukord, et lähikontaktide piiramise kaudu tõkestada viiruse levikut ning majandusmeetmete abil leevendada lööki meie inimeste toimetulekule. Nende sammude elluviimine sõltub paljude eestimaalaste kindlameelsusest ning valmisolekust olukorra paranemisse panustada.Ma tänan südamest kõiki õpetajaid ja haridustöötajaid nende kurnavate päevade jooksul tehtud töö ja tulevase abi eest. Oleme digiõppele üleminekuga täiesti uues olukorras, mis on väljakutseks nii õpilastele kui kõigile haridustöötajatele. Loodetavasti peituvad väljakutsetes aga ka võimalused. Soovin nende ärakasutamiseks teile jaksu ja jõudu!"

12.03.2020
Kõik Eesti koolid, sh Tallinna Toomkool, on seoses eriolukorraga suletud

Valituse kriisikomisjon otsustas neljapäeval, 12.03.20, et alates esmaspäevast, 16.03.2020 on kõik Eesti koolid suletud.Haridusminister Mailis Reps kinnitas "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et alates esmaspäevast on suletud kõik koolid, huvikoolid, kutsekoolid, ülikoolid. See tähendab, et õppetöö viiakse ümber kodu- ja kaugõppele. See puudutab ka Tallinna Toomkooli! Minister selgitas, et kriisikomisjoni otsus kehtib seni, kuni olukord normaliseerub, kusjuures iga kahe nädala tagant vaatab valitsus üle, kas seda on vaja jätkata või mitte. Head pered! Meie esmane suhtlemise koht on Stuudium. Õpetajad annavad teada, kuidas kahe järgmise nädala jooksul õppetöö hakkab kulgema.

Toomkooli vilistlase Baeri mälestuasja esitlus Eesti Panga Muuseumis.

Sõbrapäeval, 14. veebruaril toimus Eesti Panga muuseumis tänuüritus, kus 700-aastane Tallinna Toomkool võttis pidulikult kokku möödunud juubeliaasta ja esitles kooli vilistlasele Karl Ernst von Baerile (1792–1876) pühendatud väärtasja.Tallinna Toomkooli vilistlane, Eestimaal sündinud ja toimetanud teadlane Karl Ernst von Baer (1792–1876) oli maailmakuulus loodusteadlane ja kaasaegse embrüoloogia rajaja, keda oli kujutatud Eesti rahvusvaluuta kahekroonisel rahatähel.Sümboolse esimese eksemplari Baerile pühendatud väärtasja andis Eesti Panga president Madis Müllerile üle Tallinna Toomkooli nõukogu esimees, peapiiskop Urmas Viilma. Sündmust modereeris kooli juubelitoimkonna esimees, lapsevanem Peep Mühls. Ettekande K. E. von Baerist Tallinna Toomkooli õpilasena tegi ajaloolane, samuti lapsevanem Olev Liivik. Tallinna Toomkooli direktor Egle Viilma võttis toimeka juubeliaasta kokku ja tänas koostööpartnereid.

09.02.2020
Toomkoolis on stiilinädal.
Täna on filmitegelase/Disney päev.

23.01.2020
Tallinna Linnamuuseumi näitusega „Tallinna Toomkool – Eestimaa hariduse nurgakivi“ kaasneb loengusari, mis avab siinse haridus- ja vaimuelu erinevaid tahkusid eri ajastutel. Loengud toimuvad Linnamuuseumis Vene tänav 17. Osalemiseks palutakse end registreerida!

03.01.2020
Täna möödub 701 aastat Tallinna Toomkooli esmamainimisest
2020. aastal möödub 701 aastat Tallinna Toomkooli esmamainimisest. Esimesed kirjalikud andmed Tallinna Toomkoolist pärinevad 3. jaanuarist 1319, mil Taani kuningas Erik VI Menved lubas toomkapiitlile koolipidamise ainuõiguse Tallinnas, mis teeb Tallinna Toomkoolist täna Eesti vanima tegutseva kooli. Juba ilmselt XIII sajandil Tallinna toomkiriku juurde asutatud katedraalikool ehk Tallinna Toomkool tegutses väikeste pausidega järjepidevalt kuni 1939. aastani, mil see alanud II maailmasõja tõttu suleti. Tallinna Toomkool taasavati Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku ja EELK Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse eestvõttel 2011. aastal ning tegutseb Tallinna vanalinnas.